biuro@pzssan.pl

Aktualności

Polski Związek Sportów SaneczkowychKonkurs na stanowisko Sekretarza Generalnego PZSSan

Polski Związek Sportów Saneczkowych ogłasza konkurs na stanowisko Sekretarza Generalnego PZSSan.

ZOBACZ TREŚĆ OGŁOSZENIA

Reprezentant saneczkarstwa lodowego został powołany do uczestnictwa w projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki team100

       

Zawodnik reprezentujący saneczkarstwo lodowe Wojciech Chmielewski został powołany do uczestnictwa w programie Polskiej Fundacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki"

więcej...

   

PZSSan na 19 Pikniku Olimpijskim

       

W dniu 3 czerwca PZSSan brał czynny udział w Pikniku Olimpijskim. Dzięki UKS Nowiny Wielkie postawiono wieżyczkę startową i udostępniono sankorolki.

więcej...

   

Kurs Instruktora oraz trenera PZSSan

Instytut Edukacji i Sportu w porozumieniu z Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych zaprasza na udział w: kursie instruktora oraz kursie trenera saneczkarstwa.

więcej...

   

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów 2017

Mistrzostwa Polski Seniorów odbyły się 25-26.03.2017 na torze saneczkowym w Siguldzie/Łotwa.        Do startu zgłoszono 22 zawodników w tym 8 kobiet, 10 mężczyzn, 6 dwójek i 5 drużyn.

więcej...

   

Krótkie podsumowanie sezonu, ale za to jakie!

       

          Na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis Pana Grzegorza Pajdy dziennikarza sportowego, dotyczący podsumowania sezonu startowego zawodników kadry narodowej seniorów w saneczkarstwie lodowym, który za zgodą autora cytujemy:

          "Saneczkarze zakończyli sezon 2016/2017. Sztafeta na VIII miejscu, dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski na miejscu XII. To obok osiągnięć skoczków narciarskich najlepsze miejsca Polaków w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. Tak. To prawda ! Niedoceniani i zupełnie pomijani w doniesieniach agencyjnych saneczkarze są w Polsce nr 2 w całej plejadzie sportów zimowych - olimpijskich. Po raz kolejny polscy saneczkarze okazali się najlepszymi w gronie państw dla których posiadanie toru sztucznie lodzonego jest tylko i wyłącznie marzeniem. Gratulacje dla Ewy Kuls, Natalii Wojtuściszyn, Macieja Kurowskiego, Mateusza Sochowicza, Wojciecha Chmielewskiego, Jakuba Kowalewskiego, Artura Petyniaka i Adama Wanielisty. Gratulacje dla trenerów klubowych i dla trenera kadry Marka Skowrońskiego oraz współpracującego z nim fizjoterapeuty Łukasza Jaworskiego. Gratulacje i podziękowania dla zarządu i działaczy Polskiego Związku Sportów Saneczkowych..... choćby tylko za to, że pomimo zupełnego zmarginalizowanie tej dyscypliny sportu trwacie nadal. 33,22,11,16,15,18 - to nie są numery totolotka, to liczby sztabów trenersko-medyczno-technicznych tworzących potęgi takich państw jak Niemcy, Rosja, Włochy, Austria czy też USA i Kanada. Może kiedyś i my dożyjemy czasów kiedy polskim saneczkarzom towarzyszyć będzie jakieś 5, no może..... 6 osób. To tak tylko sobie marzę... Moi drodzy - osobiście Wam dziękuję za ten sezon. Dobry sezon. Jak sobie pomyślę, że ten następny będzie zdecydowanie lepszy.... To już liczę dni... dzielące mnie od pierwszego startu... Bądźcie zdrowi i niech szczęście Was nie opuszcza!"

Dziękujemy Panie Redaktorze !

   

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w sportach saneczkowych 2017.

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2017 roku organizowane są zajęcia sportowe dla uczniów w ramach kolejnej edycji programu upowszechniania sportów zimowych dofinansowanych ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

więcej...

   

Aktualizacja dokumenty

W zakładce O NAS - DOKUMENTY dodano aktualne druki:

  • Wniosek o nadanie licencji

  • ​​​​​​​Kartoteka zawodnika

  • Ankieta zawodnika kadry narodowej PZSSan

  • Kryteria powoływania zawodników na zawody mistrzowskie w sezonie 2016/2017- Saneczkarstwo lodowe​​​​​​​

​​​​​​​

  • Kryteria powoływania zawodników na zawody mistrzowskie w sezonie2016/2017 - Saneczkarstwo naturalne
1 2 >

Wypowiedzi z czatu

~kibic sanek:

Gratulacje dla czołowego działacza w Polskim Hokeju i Saneczkarstwie. Napewno będzie wiele zmian. Zawodnikom i trenerom dużo cierpliwości i optymizmu.

Foto